Dyskusja dydaktyczna


Dyskusja dydaktyczna

Spis treści

  1. Geneza

Sztuka dyskutowania albo prowadzenia sporów ma długą tradycję filozoficzną.

  1. Przynależność do metod

Dyskusja należy do metod problemowych.

  1. Cele

(Edyta Brudnik , Anna Moszyńska , Beata Owczarska, Ja i mój uczeń pracujemy aktywnie. Przewodnik po metodach aktywizujących)

Dyskusja pozwala na realizację różnorodnych celów dydaktycznych w zależności od tematu, którego dotyczy. Jednak za każdym razem uczniowie rozwijają takie uniwersalne umiejętności jak:

  1. Zasady dla nauczyciela

(Robert Fisher, Uczymy jak się uczyć)

Nauczyciel, wybierając metodę dyskusji, powinien kierować się następującymi zasadami:

  1. Zasady dla ucznia

(Irena Dzierzgowska, Jak uczyć metodami aktywnymi)

Uczeń powinien przestrzegać następujących zasad:

  1. Przebieg zajęć prowadzonych metodą dyskusji

(Józef Półturzycki, Dydaktyka dla nauczycieli)

  1. Wprowadzenie:

  1. Dyskusja właściwa (wymiana zdań uczestników):

  1. Podsumowanie - zebranie wyników dyskusji.

1



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Dyskusja, dydaktyka ogólna
Dyskusja dydaktyczna1, Nauka, Metody i techniki dydaktyczne
czynnosci nauczyciela i uczniow podczas dyskusji jako metody ksztalcenia, Podręczniki, Pedagogika,
Głos w dyskusji nad stanem szkół wyższych, Filozofia, Rok IV, dydaktyka
Scenariusz zajęć dydaktyczno wychowawczych w przedszkolu
Fwd dydaktyka, Metody alternatywne
Pedagogika ćw Dydaktyka
DYDAKTYKA SPECJALNA prezentacja
Przedmiot i zadania dydaktyki 4
2014 ABC DYDAKTYKIid 28414 ppt
dyskusja
Proces dydaktyczny a proces badawczy
Proces dydaktyczny ppt
Środki dydaktyczne 1
3 DYDAKTYKA
Przedmiot i zadania dydaktyki 2
dydaktyka fizjoterapii szkoły

więcej podobnych podstron