Konspekt z uni-hock'a
Temat lekcji: Doskonalenie ataku i obrony w grze - uni - hocke'y
Cele główne w zakresie:
Umiejętności:
panowane nad piłką
dokładność podania
prowadzenie piłki kijem
umiejętność zastosowania doskonalonych elementów podczas gry
Sprawności:
kondycyjne i kordynacyjne
kształtowanie szybkości, zwinności
Wiadomości:
przepisy gry w uni - hock'a
współpraca w zespole
Prowadzący: Sołtykiewicz Kamil
Data: 17.05.2005
Klasa: II e
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Pomoce dydaktyczne: bramki, kije, piłka (krążek)
L.p. |
Tok lekcji
|
Zadania szczegółowe lekcji |
Metody i formy |
Czas |
Uwagi organizacyjno -metodyczne |
1 |
Ćwiczenia porządkowo-wychowawcze |
Zbiórka, powitanie, sprawdzenie gotowości do zajęć, podanie tematu lekcji. |
frontalna |
2 min. |
|
2
|
Zabawa ożywiająca |
Berek „murarz” - wybieram berka, który ze złapanych osób berek ustawia sobie mur na lini środkowej gdzie łapie dzieci, które na sygnał przebiegają na druga strone. |
zabawowo-klasyczna |
3 mni. |
|
3 |
Ćwiczenia kształtujące |
Bieg dookoła sali:
W marszu:
Ćwiczenia w miejscu w parach:
|
naśladowczo-ścisła
|
10 min.
|
Prawidłowy opis i pokaz ćwiczenia. |
4 |
Część główna realizacja tematu lekcji |
Dziel klasę na zespoły 5 osobowe wygrywa drużyna która strzeli bramkę w ciągu 3 min. I wtedy zostaje na boisku, jeśli nikt nie strzeli obie schodzą. |
zadaniowo-ścisła
|
25 min.
|
|
5 |
Ćwiczenia uspakajające |
W rozsypce:
|
zabawowo-klasyczna
|
3 min. |
|
6 |
Ćwiczenia organizacyjno-porządkowe |
Zbiórka, zakończenie lekcji, zachęcenie do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia. |
frontalna
|
2 min. |
|