KONSPEKT Z LEKKOATLETYKI
TEMAT: Doskonalenie skoku w dal techniką naturalną.
Cele główne lekcji:
- umiejętności : uczeń umie wykonać prawidłowy rozbieg i odbicie w skoku w dal,
uczeń potrafi wykonać skok w dal techniką naturalną,
uczeń potrafi współpracować ze współćwiczącym.
- sprawności : uczeń rozwinie koordynację ruchową RR, NN,
uczeń rozwinie gibkość i zwinność,
uczeń zwiększy orientację przestrzenno-ruchową,
uczeń wzmocni siłę mięsni nóg,
uczeń poprawi szybkość i moc.
- wiadomości: uczeń wie, co to jest koordynacja ruchowa,
uczeń zna zasady bezpiecznego poruszania się po skoczni,
uczeń zasady doboru ćwiczeń,
uczeń zna przepisy skoków.
- wychowawcze : uczeń wykazuje chęć do podnoszenia swojej sprawności fizycznej,
uczeń dba o bezpieczeństwo swoje i współćwiczących
KLASA: II C
DATA: 16-05-2004
MIEJSCE ZAJĘĆ: boisko szkolne
CZAS TRWANIA: 45'
LICZBA ĆWICZĄCYCH: …..
POMOCE DYDAKTYCZNE: taśma pomiarowa, grabie, 2 szarfy.
PROWADZĄCY: Łukasz Wojtaszek
PRZEBIEG LEKCJI
LP. |
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
CZAS |
METODY I FORMY |
UWAGI |
1. |
Ćwiczenia organizacyjno - porządkowe. |
Zbiórka, powitanie, sprawdzenie gotowości do zajęć, podanie tematu lekcji, omówienie znaczenia rozgrzewki i bezpieczeństwa w czasie zajęć.
|
3' |
frontalna
pogadanka |
|
2. |
Zabawa ożywiająca |
„Berek” - wybieramy jednego ucznia i oznaczamy go szarfą-jest berkiem. Ma on za zadanie złapać uciekające po wyznaczonym polu dzieci. Osoby złapane dołączają do goniącego.
|
3' |
frontalna
zabawowo-klasyczna |
|
3. |
Ćwiczenia kształtujące |
Ćwiczenia rozgrzewające: - bieg truchtem, - ćwiczenia ramion obręczy barkowej, - ćwiczenia nóg i pasa biodrowego, - ćwiczenia tułowia w płaszczyźnie strzałkowej - ćwiczenia szyi i głowy, - ćwiczenia tułowia w płaszczyźnie czołowej, - ćwiczenia ramion i nóg łącznie, - ćwiczenia szybkościowe i skocznościowe ( przebieżka, przyspieszenia, wieloskoki ).
|
8' |
frontalna
naśladowczo-ścisła |
|
4. |
Ćwiczenia doskonalące technikę |
Przypominam technikę skoku w dal technika naturalna zwracam uwagę na błędy; - odbicie z progu z miejsca, - odbicie z progu jedną nogą za miejsca, z truchtu, z biegu z dobrą pracą RR - odmierzanie pełnego rozbiegu ( 22 kroki ) - odbicie z progu z pełnego rozbiegu, - j.w. z pracą rąk, - pełna forma skoku w dal z pełnego rozbiegu. |
15' |
frontalna
zadaniowo-ścisła
|
|
5. |
Skok w dal |
Skok w dal techniką naturalną z pomiarem odległości.
|
10' |
frontalna |
|
6. |
Ćwiczenia rozluźniające i oddechowe |
- wykonanie ćwiczeń oddechowych, uspokajających i rozciągających szczególnie mięsni NN w marszu i rozsypce.
|
3' |
naśladowczo-ścisła zadaniowo-ścisła
|
|
7. |
Zakończenie |
Zbiórka, sprzątanie przyrządów, ocena umiejętności uczniów, omówienie lekcji, pożegnanie.
|
2' |
pogadanka |
|