KONSPEKT LEKCJI
TEMAT: Koszykówka - dwutakt
Cele lekcji: Uczeń - potrafi wykonać dwutakt z prawe strony kosza
- kształtuje koordynację ruchową
- rozwija orientację i skoczność
- wie jak współdziałać i współpracować w zespole
Klasa: II gim
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Pomoce: piłki do koszykówki, tyczki, materace
Prowadzący: Grze
TOK LEKCJI |
TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ |
UWAGI
|
Cz. I wstępno - przygotowawcza |
||
organizacyjna lek.
rozgrzewka |
odchylenie T w tył
kolan do kl. pierś |
ustawienie w dwuszeregu
trzy okrążania dookoła kortów., ćw. RR
ćw. kształt. szybką reakcje na sygnał ćw. NN ćw. T w pł. strzał.
ćw. T w pł. czołowej
nie pochylać T w przód
ćw. skocznościowe |
Cz. II główna |
||
część organizacyjna
nauka dwutaktu z pr. strony
gra |
1. - pokaz nauczanego elementu - przeskok przez ułożony bokiem materac i wykonanie dwóch kroków bez piłki - ćw. j.w. - tylko nauczyciel trzyma piłkę na wyciągniętej ręce, uczeń w czasie przeskoku zabiera piłkę i wykonuje dwutakt kończąc go rzutem do kosza - uczeń wykonuje rozbieg z 4-5m, nauczyciel podaje piłkę z boku, uczeń wykonuje prawidłowo dwutakt - ćw. j.w. - tylko podanie piłki po koźle - uczeń z rozbiegu kozłując piłkę wykonuje dwutakt 2. - slalom z piłką pomiędzy ułożonymi tyczkami na czas 3. - wykonywanie rzutów osobistych - gra uproszczona |
w szeregu odliczyć do 3
nauczyciel poprawia ewentualne błędy rzuty wykonywane są z prawej R
kozłowanie R dalszą od tyczki |
Cz. III końcowa |
||
ćw. uspokajające
zakończenie lek. |
|
wdech - nosem przy „rozwijaniu”, wydech - ustami przy „zwijaniu”
ustawienie w dwuszeregu |
1