Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie III.
Temat: Czasowniki w czasie Present Simple, wprowadzenie formy 3 os,lp.
Cele:
- słuchanie i rozpoznawanie czasowników nazywających codzienne czynności
- zadawanie pytań o codzienne czynności i próby odpowiedzi
-opisywanie codziennych czynności i określanie godzin
Słownictwo czynne: Get up, go to school, go Home, go to Bed, have lunch, have breakfast, do homework, what time do you have …
Słownictwo bierne: It’s cold, a toast for breakfast.
Słownictwo używane przez nauczyciela w klasie: open your books/ workbooks, page number..., listen and number, repeat, read, is it finished?, exercise number…, homework.
Metody:
- bezpośrednia
- praca z tekstem
- praca z tekstem słuchanym
Formy:
- zbiorowa
- indywidualna
Przebieg lekcji:
1. Zapoznanie uczniów z celami lekcji.
2. Przypomnienie słownictwa z ostatniej lekcji- odpowiedzi na
pytania nauczyciela.
3. Utrwalenie słownictwa przez wykonanie ćw 1/32-
nazywanie czynności na obrazkach. Sprawdzenie ćwiczenia.
II. 1. Wprowadzenie czasowników w czasie Present Simple w
zdaniach- prezentacja przez słuchanie i czytanie tekstu
pt: ‘’Percy’s Day”.- 1/48. Wyjaśnienie niezrozumiałego
słownictwa, sprawdzenie stopnia zrozumienia tekstu.
2. Obserwacja zdań w czasie Present Simple- wnioskowanie
przy pomocy nauczyciela, zaobserwowanie zmiany formy w
czasownikach 3os. Lp. np.:
I go home/ she goes home – wyjaśnienie uczniom, prawideł gramatycznych.
I do homework/ She …… homework
Uczniowie samodzielnie próbują tworzyć formy 3os , lp przy tablicy.
3.Wykonanie ćw. 2/48- słuchanie i uzupełnianie tabeli.
Udzielanie odpowiedzi na pytania. Sprawdzenie zrozumienia
tekstu i wspólne uzupełnienie tabeli na tablicy.
III. 1. Sprawdzenie stopnia opanowania materiału słownikowego i
gramatycznego z lekcji. – krótka rekapitulacja wtórna.
2. Utrwalenie słownictwa przez czytanie tekstu poznanego
na lekcji.
3. Zadanie zadania domowego:
Uzupełnienie tabeli: daily routine
W odpowiednie miejsca tabeli wpisz godziny oraz czynności, które wtedy wykonujesz. Pamiętaj o używaniu słownictwa poznanego na lekcjach; np.:
Time |
Activities: |
7.30.00 |
I Get up |
|
|
|
|
|
|
Time |
Activities: |
7.30.00 |
I Get up |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Time |
Activities: |
7.30.00 |
I Get up |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Time |
Activities: |
7.30.00 |
I Get up |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Time |
Activities: |
7.30.00 |
I Get up |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|