przybory toaletowe matematyczne A4WTURHZMLPWYC757Y7AV7FGLBCJEJVTNWZXYMI


KONSPEKT

TEMAT: Zabawa matematyczna „Przybory toaletowe”

CELE:

-dziecko tworzy zbiór przedmiotów klasyfikując elementy wg przeznaczenia,

-poprawnie posługuje się słowem „nie” w przeczeniu,

-wyodrębnia podzbiór danego zbioru

METODY:

-słowna

-czynna

-oglądowa

FORMY PRACY:

-zespołowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

-zabawki, przybory toaletowe, naczynia kuchenne, trzy obręcze, skakanka, kaseta z piosenką „Szczotka, pasta...”, kredki, karty pracy dla każdego dziecka.

PRZEBIEG

  1. Faza wprowadzająca

1.Zabawa przy piosence „Szczotka, pasta...”

2.Słuchanie opowiadania nauczycielki

II. Faza realizacyjna

3.Podanie tematu zajęcia

Segregowanie przedmiotów wg przeznaczenia

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

4.Zabawy przy muzyce- na przerwę odkładanie zabawek wykorzystanych do zajęcia na swoje miejsce

5.Wyodrębnienie z przyborów toaletowych tych, które służą do mycia zębów( eliminując pozostałe przez stosowanie przeczenia „nie”

0x08 graphic

0x08 graphic
pętla ze skakanki

0x08 graphic
0x08 graphic
przybory do mycia zębów

0x08 graphic
przybory toaletowe

III. Faza podsumowująca

6. Praca indywidualna- Karty pracy

polecenia: -otocz pętlą czerwoną przybory toaletowe

-otocz pętlą niebieską przybory do mycia zębów

  1. Sprawdzenie

pytanie: -Co pozostało?

  1. Rozmowa podsumowująca.



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Przybory toaletowe
Kombinatoryka matematyka
WYKLAD ANALIZA MATEMATYCZNA
Ćw z przyborami[1]
ZABAWA MATEMATYCZNA
Starożytni matematycy
MODEL MATEMATYCZNY TURBINY
Umiejętności matematyczne dzieci w przedszkolu
Matematyka wykład 1
Matematycy
operatory i funkcje matematyczne
Matematyka listopad 2009
Matematyka 2 Lekcje powtórzeniowe w gimnazjum

więcej podobnych podstron