KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
2. Poziom nauczania: III klasa (2 godziny tygodniowo)
3. Liczba uczniów: 14
4. Data: 30.04.2013 r.
5. Imię i nazwisko nauczyciela: mgr Martyna Fiuk
6. Czas trwania lekcji: 45 minut
7. Temat lekcji: My favourite meal.-Names of food and meals. (Mój ulubiony posiłek.-Nazwy potraw i posiłków).
8. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:
Ćwiczenie, utrwalenie słownictwa z zakresu nazw potraw
Prowadzenie nazw posiłków
Ćwiczenie słuchania ze zrozumieniem
Ćwiczenie czytania ze zrozumieniem,
Ćwiczenie mówienia i pisania
9. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:
Uczeń zna nazwy produktów spożywczych, potraw i posiłków
Uczeń potrafi wymawiać wyrazy
Uczeń umie opisać własne upodobania kulinarne
Uczeń umie zapytać o upodobania kulinarne kolegów
10. Podstawa Programowa; Treści nauczania-wymagania szczegółowe:
Czyta ze zrozumieniem wyrazy i zdania;
Nazywa obiekty z otoczenia;
Przepisuje wyrazy i zdania;
Współpracuje z rówieśnikami w trakcie nauki;
Zadaje pytania rówieśnikom i odpowiada na ich pytania
11. Materiały, środki dydaktyczne:
karty pracy
karty obrazkowe
kartki ze słownictwem
plakat
nagrania
12. Metody pracy
Gry dydaktyczne
Ćwiczenia na kartach pracy
13. Formy pracy
Indywidualna
Całą klasą
PRZEBIEG LEKCJI
Wstęp
Czynności organizacyjne. Sprawdzenie listy. Zapisanie tematu lekcji. Sprawdzenie pracy domowej.
Rozgrzewka językowa
Uczniowie odszukują nazwy potraw w ciągu wyrazowym, a następnie podpisują obrazki
Prezentacja
Uczniowie tworzą zdania na podstawie obrazka, czytają gotowe zdania.
Uczniowie pytają kolegów o ich preferencje kulinarne. Odpowiedzi przenoszą na kartę pracy.
Nauczyciel opisuje produkty spożywcze używając różnych przymiotników, uczniowie odgadują. Następnie chętni uczniowie dokonują opisu, a klasa odgaduje.
Uczniowie uzupełniają zdania pytające, odczytują je i tłumaczą.
Faza główna
1. Uczniowie słuchają 3 tekstów i dopasowują opisy do obrazków. Podkreślają nazwy posiłków i ćwiczą wymowę nowych słów. Uczniowie ćwiczą czytanie tekstów.
2. Uczniowie słuchają piosenki i dopisują brakujące słowa w tekście.
3. Uczniowie czytają dialogi, dopasowują je do obrazków.
4. Uczniowie rysują swoją ulubioną kanapkę, podpisują obrazek i czytają zdania.
Zakończenie
Gra z kartami obrazkowymi „Bingo”.
Zadanie pracy domowej.
Krzyżówka
Zadania dodatkowe
Gra: Powiedz „right” lub „wrong”.
Gra „Muzyczne karty”.
WATER
MEAT
CAKE
PEAR
SANDWICH