Poznań, dnia 14.01.2015 r.
ZATWIERDZAM
dowódca 3 kompani szkolnej OSP
kpt. Krzysztof CYDZIK
PLAN - KONSPEKT
do przeprowadzenia zajęć z SERE
z 31,32 grupą 3 kompanii szkolnej OSP w dniu 17.01.2015 r.
TEMAT 1: Organizacja i funkcjonowanie systemu odzyskiwania personelu w SZ RP.
CELE ZAJĘĆ:
Zapoznać:
z ogólnymi założeniami problematyki odzyskiwania personelu;
z podstawowymi założeniami systemu odzyskiwania izolowanego personelu w SZ RP;
z podstawowymi akcjami odzyskiwania personelu (CSAR, CR);
z podstawowym wyposażeniem personelu narażonego na izolację.
FORMA: zajęcia teoretyczne.
CZAS: 2 x 45 min.
MIEJSCE: blok 22 sala 210.
ZAGADNIENIA:
Podstawowe pojęcia z problematyki Odzyskiwania Personelu.
Przeznaczenie, struktura i funkcjonowanie Systemu Odzyskiwania Izolowanego Personelu w SZ RP.
Charakterystyka standardowych „Bojowych Akcji Poszukiwawczo - Ratowniczych” (CSAR) oraz Akcji Bojowego Odzyskiwania (CR).
Podstawowe wyposażenie personelu narażonego na izolację (Blood Chit, Pointee - Talkee, Evasion Chart, Signaling Device, itd.).
WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE:
3 dni przed zajęciami zatwierdzić plan - konspekt;
zapoznać się z tematem, celami, literaturą i uwarunkowaniami organizacyjnymi zajęć;
zajęcia prowadzić w oparciu o prezentację multimedialną;
dopilnować zachowania porządku i dyscypliny szkoleniowej w czasie zajęć;
przestrzegać zasad nauczania zgodnie z instrukcją o działalności szkoleniowo- metodycznej;
po przeprowadzeniu każdego zagadnienia sprawdzić stopień jego opanowania za pomocą pytań śródlekcyjnych;
dokonać podsumowania i oceny zajęć.
LITERATURA:
„SERE - Poziom A”- CSWLąd .66/2011;
„Podręcznik przetrwania dla Sił Specjalnych”, Chris McNab. wyd. Bellona;
„Metody działania elitarnych jednostek wybranych państw świata”, Combat - Cacuft L;
„Survival techniki przetrwania”, Aleksander Stilwell, wyd. Bellona;
„Odzyskiwanie Izolowanego Personelu” DD/3.3.9;
„Szkoła przetrwania” , kultowy poradnik survivalowy, Bear Grylls;
„Kurs DVD Survival Sztuka przetrwania” ;
„Program szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” - Szkol. 866/2013;
„Instrukcja o działalności szkoleniowo - metodycznej” - Szkol. 816/2009.
ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWO - TECHNICZNE:
Literatura
Laptop 1 szt.
Rzutnik multimedialny 1 szt.
Prezentacja 1 szt.
Wskaźnik 1 szt.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ:
wykład informacyjny.
WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA :
Kategorycznie zabraniam:
oddalać się z miejsca zajęć bez wiedzy i zgody prowadzącego zajęcia.
INNE (DODATKOWE):
Nie dotyczy.
WPROWADZENIE W SYTUACJĘ TAKTYCZNĄ:
Nie dotyczy.
XIV. PRZEBIEG ZAJĘĆ:
CZĘŚĆ WSTĘPNA (5 min.)
Rozpoczęcie zajęć:
przyjęcie meldunku;
sprawdzenie obecności;
podanie tematu, celu zajęć oraz zagadnień.
CZĘŚĆ GŁÓWNA (80 min.)
ZAGADNIENIE 1 (20 min.)
Podstawowe pojęcia z problematyki Odzyskiwania Personelu.
-ZAGADNIENIE PROWADZĘ ZA POMOCĄ PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ.
ZAGADNIENIE 2 (20 min.)
Przeznaczenie, struktura i funkcjonowanie Systemu Odzyskiwania Personelu w SZ RP.
-ZAGADNIENIE PROWADZĘ ZA POMOCĄ PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ.
ZAGADNIENIE 3 (20 min.)
Charakterystyka standardowych „Bojowych Akcji Poszukiwawczo-Ratowniczych” (CSAR) oraz Akcji Bojowego Odzyskiwania (CR).
-ZAGADNIENIE PROWADZĘ ZA POMOCĄ PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ.
ZAGADNIENIE 4 (20 min.)
Podstawowe wyposażenie personelu narażonego na izolację (Blood Chit, Pointee - Talkee, Evasion Chart, Signaling Device, itp.).
-ZAGADNIENIE PROWADZĘ ZA POMOCĄ PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ.
CZĘŚĆ KOŃCOWA (5 min.)
Zakończenie zajęć:
zadaję pytania kontrolne;
omawiam przebieg zajęć i osiągnięcie ich celu;
postawienie zadań na naukę własną;
podaję temat następnych zajęć:
Temat 2: Survival - Przetrwanie w warunkach środowiska naturalnego.
ZAŁĄCZNIKI:
Prezentacja multimedialna.
OPRACOWAŁ
dowódca plutonu
ppor. Łukasz DOBROWOLSKI