KONSPEKT LEKCJI RELIGII
TEMAT: Podsumowanie działu: „Świadkowie Chrystusa”
CELE:
DYDAKTYCZNY:
- przypomnienie uczniom wszystkich informacji z działu: „ Świadkowie Chrystusa”
WYCHOWAWCZY:
Przygotowanie uczniów do sprawdzianu z działu
Wyjaśnienie im informacji które jeszcze nie rozumieją
OPERACYJNE:
Uczeń:
- określa sposoby odnoszenia się do Boga na wzór Jezusa;
- przygotowuje osobiste ofiarowanie się Bogu.
- wyjaśnia pojęcie nadziei chrześcijańskiej;
- charakteryzuje sposoby życia nadzieją.
- opowiada tekst Dz 1, 8-11;
- wie jakie jest pragnienie Jezusa.
- definiuje, czym jest lęk;
- potrafi podać zasady życia wspólnoty uczniów Chrystusa.
METODY DYDAKTYCZNE:
oparte na przypomnieniu
oparte na działaniu praktycznym (książka, przypomnienie o całym dziale)
ŚRODKI DYDAKTYCZNE – kartki z nowymi poznanymi słowami,tablica, czyste kartki A4, kartki z wydrukowanymi fragmentami biblijnymi.
FORMY PRACY:
samodzielna praca,
zbiorowa jednolita.
CZĘŚĆ LEKCJI | CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA | CZYNNOŚCI UCZNIÓW |
---|---|---|
Wstępna | 1. Sprawy organizacyjne. Modlitwa Sprawdzenie obecności Podanie tematu lekcji 2. Przekazanie uczniom informacji o sprawdzianie i o przygotowaniu się do niego. Zapisanie wszystkich powtórzonych wiadomości na kartce A4 i powieszenie je na tablicy. |
Modlitwa Zapisanie tematu w zeszycie Uczniowie pojedynczo mówią o wszystkich poznanych rzeczach w tym rozdziale. Mówią czy czegoś nie rozumieją, a nauczyciel daje im odpowiedź. Dzieci przepisują informacje których wcześniej nie rozumieli. |
Główna | 1. Poproszenie kilkoro z 4 dzieci, o to żeby stanęły przy tablicy, oczami do uczniów. 2. Nauczyciel bierze kartkę i wpisuję na niej imiona uczniów i wstawia im jeden punkt gdy odpowie dobrze, na zadanie z działu. 3. Uczniom, którzy mają najwięcej punktów stawia +. 4. Zajrzenie do książki i zobaczenie jeszcze raz wszystkich rozdziałów, przeczytanie je na głos, po czym uczeń czyta po cichu każdy fragment biblijny w tym rozdziale a nauczycielka czyta poznane wiadomości. . |
1. Uczniowie podchodzą do tablicy. 2. Uczniowie pracują samodzielnie. 4. Uczniowie otwierają książki, czytają i słuchają. |
Końcowa | 1. Podsumowanie zajęć i wyciągnięcie z nich wniosków 2. Przekazanie informacji kiedy będzie sprawdzian. |
Uczniowie zapisują sobie datę sprawdzianu z tyłu zeszytu. Uczniowie mówią modlitwę końcową. |
Praca domowa |
Przygotowanie się do sprawdzianu z działu. |