Marek Biesiada 13. 02. 2007
Konspekt lekcji WOS
w klasie I D
Temat: Zasady racjonalnego gospodarowania.
Cele dydaktyczno-wychowawcze.
Po lekcji uczeń:
potrafi omówić zasady racjonalnego gospodarowania (P),
potrafi zastosować zasady racjonalnego gospodarowania (P),
potrafi wykonać prosty budżet domowy (PP).
Metody:
rozmowa nauczająca.
Środki dydaktyczne:
podręcznik.
Tok lekcji:
Czynności nauczyciela |
Czynności uczniów |
Uwagi |
1 |
2 |
3 |
I. Czynności organizacyjno - porządkowe.
|
|
|
|
Odpowiadają wyznaczeni uczniowie |
|
Temat: Zasady racjonalnego gospodarowania.
1. Zwyczajowo-tradycyjny charakter gospodarowania
2. Racjonalność gospodarowania
3. Zasady racjonalnego gospodarowania
4. Optymalne użycie środków
5. Obszary działalności gospodarczej
|
Uczniowie zapisują temat do zeszytu.
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 96-97. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 1. Zwyczajowo-tradycyjny charakter gospodarowania
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 97. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 2. Racjonalność gospodarowania to nic innego jak gospodarowanie rozumne, mądre, umożliwiające wybór najlepszego ze sposobów zaspokajania potrzeb
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 97-98. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 3. Zasady racjonalnego gospodarowania
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 98. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 4. Optymalne użycie środków - sposób użycia środków zgodnie z zasadami racjonalnego gospodarowania
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 98. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 5. Obszary działalności gospodarczej Aby cała działalność gospodarcza była racjonalna, trzeba określić trzy obszary:
|
|
|
Odpowiadają wyznaczeni uczniowie |
|
V. Zadanie pracy domowej |
|
|
VI. Ocena pracy uczniów na lekcji. |
Odpowiadają wyznaczeni przez nauczyciela uczniowie, którzy mogą posługiwać się podręcznikiem i zapisem w zeszytach. |
Uczniowie aktywni otrzymują oceny. |
3