KONSPEKT 1
Temat: Zajęcia ogólnorozwojowe - osoby niewidome i niedowidzące - formy ścisłe i zabawowe.
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas: 45 min
Krótka charakterystyka klasy: osoby niewidome i niedowidzące
Główny cel lekcji: pobudzenie ogólnorozwojowe, kształtowanie sprawności ogólnej
Cele operacyjne:
Kształcący:
Uczeń dokładnie odtwarza ruchy.
Uczeń doskonali swoją koordynację ruchową
Poznawczy:
Uczeń poznaje cele wykonywanych ćwiczeń
Uczeń poznaje zasady rywalizacji.
Wychowawczy:
Uczeń słucha informacji, stosuje zasady bezpieczeństwa, posiada odpowiedni strój.
Uczeń współpracuje z kolegą, pomaga w pokonywaniu trudności podczas ćwiczeń.
Sprzęt i przybory: piłka akustyczna, pachołki
TOK LEKCJI |
TREŚĆ |
CZAS |
UWAGI METODYCZNO - ORGANIZACYJNE |
CZĘŚĆ WSTĘPNA |
Zbiórka, przywitanie, sprawdzenie obecności, podanie tematu lekcji
|
5 |
Ustawienie w dwuszeregu |
CZĘŚĆ GŁÓWNA |
ROZGRZEWKA
trucht - skip C - skip A - na znak zmiana kierunku ruchu - ustawienie jeden za drugim: B przytrzymuje A za ręce, A wykonuje skip A
marsz - marsz na palcach - co 3. krok wypady z pogłębieniem
ćwiczenia w miejscu samodzielne: - krążenia głową (skłony boczne + zgięcie-wyprost) - krążenie ramion w przód i tył - krążenia bioder - skłony tułowia w przód - skrętoskłony - krążenia tułowia - krążenia kolan - krążenia nadgarstków - krążenia w stawach skokowych
Samochody: dzieci siadaja na poduszkach i odpychajac sie nogami i rekami przesuwaja sie do przodu w kierunku zrodla dzwieku
Hulajnoga - jedna noge dziecko stawia na poduszce i odpychajac sie drugą przesuwa sie do przodu
Spacer misia: dzieci poruszaja sie na czworakach w kierunku na wprost. na sygnal prowadzacego zatrzymuja sie i nasladuja chrapanie. na kolejny syganl budza sie, prostuja lapy(rece) i podnosza je w gore glosno ziewajac
Wielblady na pustyni - klek podparty, dzieci przesuwaja sie w dowolnyc kierunkach, na plecach kladziemy im poduszki(bagaz) na sygnal kieruja sie do oazy
|
35
|
|
CZĘŚĆ KOŃCOWA |
- trucht dookoła sali - przejście do marszu, na sygnał kkg. w górę i wspięcie na palce, głęboki wdech nosem, liczymy 12345; powrót do marszu wydech ustami - omówienie zajęć i wyróżnienie dzieci, które chętnie i poprawnie wykonywały zadania lekcji - podsumowanie zajęć, rozejście się grupy. |
5 |
Ustawienie w dwuszeregu |