KONSPEKT ZAJĘC PLASTYCZNYCH, II rok, Teoretyczne podstawy kształcenia, konspekty


KONSPEKT ZAJĘC PLASTYCZNYCH

Temat: Sztuka wyrażania emocji

Czas trwania: 45min

Cele ogólne: - integracja grupy

- kształtowanie sprawności manualnych

Cele operacyjne: - zdobywanie umiejętności rozumienia i nazywania własnych uczuć

Formy pracy: - zbiorowa jednolita

- praca w grupie

Pomoce: - kartki papieru

Przebieg zajęć: 1. Przedstawienie tematu dzisiejszych zajęć: Sztuka wyrażania emocji.

Dzieci samodzielnie, własnymi słowami próbują wyjaśnić, co rozumieją pod pojęciem „emocja”. Następnie jedna z osób czyta głośno słownikowa definicję przygotowaną wcześniej przez nauczyciela. Następnie porównanie samodzielnych wypowiedzi z definicja słownikowa.

2. Panowanie nad emocjami.

Wszyscy rozmawiają o tym, czy wszystkie emocje należy okazywać, czy są takie, nad którymi trzeba starać się zapanować. Uczniowie podają przykłady sytuacji, w których należy powściągnąć emocje.

3. Praca plastyczna.

Uczniowie podzieleni na cztery grupy, każdej przydzielony sposób malowania określonej emocji. Następnie interpretowane są poszczególne emocje przez pozostałe grupy.

4. Podsumowanie.

Grupa ocenia zajęcia, mówi o swoich odczuciach.

Alicja Tylek

Karolina Łężniak

Angelika Średniawa

Łukasz Wójcik



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
KONSPEKT ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH, II rok, Teoretyczne podstawy kształcenia, konspekty
KONSPEKT ZAJĘĆ RUCHOWYCH, II rok, Teoretyczne podstawy kształcenia, konspekty
KONSPEKT ZAJĘC LOGOPEDYCZNYCH, II rok, Teoretyczne podstawy kształcenia, konspekty
Konspekt zajęc teatralno- muzycznych dla grupy studentow II roku, II rok, Teoretyczne podstawy kszta
Konspekty Ania Ciepiela, II rok, Teoretyczne podstawy kształcenia, konspekty
konspekty M. Mączka, II rok, Teoretyczne podstawy kształcenia, konspekty
teoria naukowa a potoczna, Pedagogika w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią, II rok, Teoretyc
ped, Pedagogika w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią, II rok, Teoretyczne podstawy wychowani
Cechy wychowania, Pedagogika w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią, II rok, Teoretyczne podst
Główne Zagadnienia Z Dydaktyki Ogólnej, Pedagogika Opikuńcza UWM Olsztyn, I Rok, Teoretyczne Podstaw
TRUDNOŚCI WYCHOWAWCZE, Pedagogika w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią, II rok, Teoretyczne
Teoretyczne, Pedagogika w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią, II rok, Teoretyczne podstawy w
zagadnienia DO egzaminu z TPK, KN, rok I, Teoretyczne podstawy kształcenia
Teoretyczne podstawy wychowania, Pedagogika w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią, II rok, Te
1 herbata z herbartem dwa, kopie zapasowe, 2 rok, teoretyczne podstawy kształcenia, 2.Herbartyzm -Ja
not, Pedagogika w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią, II rok, Teoretyczne podstawy wychowani
Dydaktyka-WYKŁADY, STUDIA- ed. elementarna, rok I, sem.II, teoretyczne podstawy kształcenia

więcej podobnych podstron