ber13

ber13

„Obrona piłki lekarskiej”

l.lc/hu ćwiczących: 6 uc/niów 1'nlł' ary: kulo o promieniu .1 m Przybory: I pitka

Przebieg gry: Na obwodzie koła o promieniu 3 m ustawia się 5 uczniów, których zadaniem jest trafienie w pitkę znajdującą się w środku pola „strzeżoną” przez jednego z uczniów. Ten z uczniów, który trafi pitkę lekarską otrzymuje 1 pkt i zajmuje miejsce w środku pola. Gra trwa 5 minut a zwycięzcami są: a) najlepszy strzelec, b) najlepszy obrońca tzn. ten któremu udało się najdłużej bronić piłki lekarskej przed jej trafieniem.

„Toczenie trzech piłek”

l.iczbn ćwiczących: — 10 uczniów Pole gry: — 15 x 10 m

Przybory: — 3 pitki lekarskie 1 kg, lub koszykowe

Przebieg gry: Dwie drużyny składające się z pięciu uczniów rywalizują w przetaczaniu ręką pitki (piłka nie może być /agrarni powyżej kolana ćwiczącego). Za każde przetoczenie i ustawienie piłki w dowolnym mle|scu linii końcowej drużyna zdobywa „mały" punki. Po każdej minucie rywalizacji zarządza się przerwę, celom Uhlitlcnla wyniku rywalizacji i przyznaje się po jednym „dużym" punkcie przy remisie i dwa punkty za wygraną. (irn trwa trzy jednominutowe tercje.

„Gru 2x2 Iw/ obrońców”

Liczba ćwiczących: — 6 uczniów Pole gry: — 20 x 10 m Przybory: — 3 piłki

Przebieg gry: W grze uczestniczą trzy zespoły po dwóch uczniów. Dwa zespoły (A i B) zajmują swoje muT*‘ 1 w bramkach o szerokości 5 m — pełniąc rolę bramkarzy. Uczniowie trzeciego zespołu prowadzą akcję od linii pola strzałów kończąc ją strzałem na przeciwną bramkę. Po wykonaniu strzału następuje zmiana ról, tera/ atakuje zespół B, a zespół C zostaje w bramce. Następnie podobna zmiana następuje między B i C. (iia I odbywa tię na czas i trwt S min.    ______ _ ____

„Gra 3x3 bez obrońców”

Liczba ćwiczących: — 9 uczniów Pole gry: — 25 x 10 m

Przebieg gry: Na wyznaczonym polu gry uczestniczą trzy drużyny po trzech (3) uczniów. I)ru/vm A i B zajmują miejsca w bramkach o szerokości 7 m. Zespół C rozgrywa od linii strzałów dowolnie piłkę kończąc ją strzałem na bramkę z linii strzałów. Po wykonaniu strzału następuje zmiana ról, teraz zespołem atakującym jest drużyna A, a broniącym C. Po strzale na bramkę przez zespół A, rolę atakujących pr/cjmu|e drużyna B itd. Gra odbywa się na czas i trwa 5 — 7 min.