KONSPEKT LEKCJI KOSZYKÓWKI
Temat Nauka kozłowania w miejscu Miejsce: Sala gimnastyczna Klasa: IV
Ilość uczestników: 16 osób Czas trwania: 45 min.
Przyrządy: piłki do koszykówki, stojaki, szarfy.
Cele główne lekcji:
Motoryczność: orientacja, koordynacja
Umiejętności: kozłowanie w miejscu, postawa koszykarska
Wiadomości: z zakresu gry oraz wykorzystania kozłowania w grze, błąd kroków
Akcent wychowawczy: współpraca, rywalizacja, bezpieczeństwo
Tok Lekcji |
Zadania szczegółowe |
Dozowa ni e |
Uwagi organizacyjno-metodyczne |
1. Zorganizowanie grupy. |
1. Zbiórka. 2. Powitanie. 3. Sprawdzenie obecności. |
2 min |
dwuszereg |
2. Nastawienie do aktywnego udziału w zajęciach. |
1. Podanie tematu lekcji. 2. Omówienie tematu. |
2 min | |
3. Rozgrzewka. |
1. Zabawa ożywiająca „berek po liniach” poruszamy się tylko po liniach. 2. W truchcie dookoła sali: a) krążenia PR , kozłowanie LR i na odwrót b) wyrzut piłki w górę i złapanie jej w powietrzu c) kozłowanie na I sygnał obrót o 180 stopni na 2 o 360. d) kozłowanie na sygnał przysiad nie przetywając kozłowania 3. W miejscu: piłka w górze - krążenia T stojąc przekładanie piłki pod wysoko uniesionymi kolanami leżenie przodem - toczenie piłki z ręki do ręki pod uniesiona klatka piersiową leżenie tyłem piłka między stopami - leżenie przewrotne chwyt piłki rękami i skłon do NN i włożenie piłki między stopy leżenie tyłem - toczenie piłki pod uniesionymi biodrami siad rozkroczny - skręty T z pozostawieniem piłki za plecami |
3 min 30 s 30 s 30 s 30 s 30 s 30 s 30 s 30 s 30 s 30 s |
zabawa odbywa się na połowie boiska do koszykówki |