Konspekt
Dyscyplina: GRY I ZABAWY
TEMAT: GRY I ZABAWY RUCHOWE OSWAJAJĄCE Z PRZYORAMI
Klasa: V/dziewczęta
Ilość uczniów:16
Miejsce ćwiczeń: teren wokół szkoły
Czas: 45'
Przybory: szarfy, piłki, pachołki, woreczki
CELE GŁÓWNE LEKCJI
Umiejętności: uczeń potrafi wykonać szybki bieg na odległość 10m
Motoryka: uczeń kształtuje szybkość i koordynacje ruchową
Wiadomości: uczeń zna zasady zabaw „Sadzenie ziemniaków” „Wyścig numerów dookoła”
Akcent wychowawczy: uczeń szanuje sprzęt szkolny
Imię i nazwisko prowadzącego: WINDYS WOJCIECH
TOK LEKCJI |
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
DOZOW. |
UWAGI ORGAN.-METOD. |
1. Zorganizowanie grupy i sprawdzenie gotowości do zajęć |
|
2' |
-w szeregu |
2. Motywacja do zajęć w lekcji |
|
1' |
|
3. Rozgrzewka |
|
12' |
|
4. Część główna |
„Sadzenie ziemniaków”: pierwszy z każdego rzędu na sygnał startuje trzymając w ręce 3 „ziemniaki”, worki które ma „zasadzić” - położyć w szarfie, biegnie do stojaka i obiega go i wraca z powrotem do swojego rzędu; druga osoba biegnie i zbiera „ziemniaki', obiega stójki i wraca do rzędu, przekazując woreczki następnej osobie itd. Odmiana - każdy ze startujących „sadzi” i w drodze powrotnej „zbiera ziemniaki” „Wyścig numerów dookoła” : Drużyny stoją w rzędach w obwodzie koła i odliczają kolejno, zapamiętując swój numer; na sygnał prowadzącego (odpowiedni numer) uczestnik z tym numerem wybiega z rzędu i biegnie dookoła innych rzędów i wraca na swoje miejsce; osoba która pierwsza wróci do swojego rzędu i stanie na swoim miejscu zdobywa dla swojego rzędu punkt Odmiana - uczestnicy nie stoją tylko są w siadzie skrzyżnym „Wyścig z kozłowaniem” Pierwsza osoba z rzędu posiada piłkę; na sygnał prowadzącego pierwsze osoby z rzędu biegną do stojaka, kozłując piłkę PR, obiegają stojak i wracają kozłując LR Odmiana - dzieci biegną do stojaka kozłując piłkę a wracają biegnąc bez kozłowania
|
25'
|
Podział grupy na trzy drużyny |
5. Uspokojenie organizmu |
- wdechy ze wspięciem na palce i wydech z przejściem na całe stopy |
3' |
|
6. Część organizacyjno- porządkowa |
|
2' |
|