KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH

Dzieci w wieku 8-9 lat

Czas zajęć 35-40min

TEMAT: Laurki na Dzień Babci i Dziadka.

CELE:

Poznawcze - zapoznanie dziecka z technikami plastycznym, natryskiwanie farby, wydmuchiwanie farby oraz wybranym sposobem wykonywanie laurki.

Kształcące- rozwijanie wyobraźni, zdolności plastycznych i manualnych przez stosowanie wybranych technik do wykonania laurki.

Wychowawcze- podkreślania roli babci i dziadka w życiu rodziny oraz

ważności pamięci o ich świętach i symbolicznych upominkach, wdrażanie do

oszczędnego korzystania z materiału, bezpiecznego posługiwania się

nożyczkami i estetycznego wykonania laurki.

METODY: pogadanka, pokaz metoda zajęć praktycznych.

FORMY: zbiorowa - działalność poznawcza

indywidualna - działalność twórcza.

ZASADY: świadomość, aktywność, wiązanie teorii z praktyką, samodzielność.

POMOCE: wzory laurek, pędzle, słomki, szczoteczki do zębów, kubki na wodę, klej, serduszka z życzeniami.

TOK ZAJĘĆ

I Wprowadzenie

1. Pogadanka na temat:

„Święto Babci i Dziadka”

2.Oglądanie wzorów laurek

CZYNNOŚCI WYCHOWAWCY

Powitanie dzieci i podanie

tematu

- kiedy obchodzimy „Dzień Babci i Dziadka

- dlaczego obchodzimy taki dzień?

- co możemy zrobić dla naszych

dziadków

-rozdanie wzorów laurek

-obejrzyjcie proszę wzory laurek i

zastanówcie się w jaki sposób je wykonano

CZYNNOŚCI WYCHOWANKÓW

-swobodna wypowiedź

uczniów

-oglądanie wzorów laurek

-odpowiedzi

II Realizacja tematu

1. Omówienie i pokaz sposobów wykonania prac plastycznych

Omawia techniki plastyczne jakich dzieci mogą użyć do przygotowania laurek

-wybierzcie sposób, jakim chcecie wykonać laurkę

-zrób teraz laurkę dla babci i dziadka

-uważnie słuchają

-praca indywidualna

III Zakończenie zajęć

Zachęca dzieci do zrobienia wystawki prac, a następnie obdarowania laurkami

Dziadków i babcie

-układają prace na stolikach, swobodnie oglądają, omawiają prace swoich kolegów