KONSPEKT LEKCJI
1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
2. Poziom nauczania: VI klasa (3 godziny tygodniowo)
3. Liczba uczniów:
4. Data: 11.12.2009 r.
5. Imię i nazwisko nauczyciela: Martyna Fiuk
6. Czas trwania lekcji: 45 minut
7. Temat lekcji: Food and drinks.- vocabulary. ( Jedzenie i picie.-słownictwo)
8. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:
Ćwiczenie słownictwa i materiału gramatycznego dotyczącego jedzenia.
9. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:
Uczeń ćwiczy zagadnienie gramatyczne-policzalne i niepoliczalne rzeczowniki.
Poprzez wykonywanie ćwiczeń uczeń powtarza i utrwala poznany problem gramatyczny.
Uczeń potrafi podzielić rzeczowniki na policzalne i niepoliczalne
Uczeń potrafi wymienić kilka nazw jedzenia oraz picia.
10. Materiały, środki dydaktyczne:
Karty pracy
11. Metody pracy
Zadawanie pytań i odpowiadanie na nie
Wykonywanie ćwiczeń
12. Formy pracy
Praca indywidualna
Praca z całą klasą
Praca w parach
PRZEBIEG LEKCJI
Wstęp
Zapisanie na tablicy tematu lekcji.
Nauczyciel wprowadza uczniów w temat lekcji poprzez zadawanie pytań z użyciem zaimków dzierżawczych.
Prezentacja
Nauczyciel zawiesza na tablicy listę z zaimkami osobowymi oraz kartki z zaimkami dzierżawczymi. Zadaniem uczniów jest połączyć je w pary.
Gdy zadanie jest wykonane uczniowie przepisują materiał do zeszytów. Nauczyciel podaje dodatkowo wymowę.
Faza główna
Uczniowie dwukrotnie wysłuchują nagrania. Uczniowie mogą porównać odpowiedzi w parach, następnie nauczyciel sprawdza z całą klasą.
Na kartach pracy uczniowie wykonują różnorodne ćwiczenia gramatyczne, takie jak:
wybór właściwego zaimka w zdaniu,
Układanie zdań z rozsypanych wyrazów,
Uzupełnianie zdań zaimkami.
Zakończenie
Praca domowa-Ćwiczenie utrwalające poznane zagadnienie gramatyczne.
1. Podpisz produkty na obrazku. Pierwsza litera jest podana.
2.W każdej kategorii wykreśl produkt, który nie pasuje do pozostałych.
a) cake biscuits milk chocolate
b
) apple chicken banana orange
c) milk cheese cream sandwich
d) cake cola water tea
e) meat chicken sausage apple
Połącz opakowanie z produktem.
a)bar sugar
b) box mineral water
c) bag milk
d) carton chocolate
e) bottle cornflakes
Przeczytaj tekst, następnie zaznacz Prawda ( V ) lub Fałsz ( X ).
I eat breakfast at seven o'clock. I usually have cornflakes with milk or a sandwich. Sometimes I drink tea. I have a cheese sandwich and an apple at school. At two o'clock I have lunch. I have soup and chicken with potatoes. Dinner is at seven o'clock. I have meat and salad, but sometimes I eat pizza. On Friday I usually eat at a restaurant with my friends and we have hamburgers.
I always drink tea for breakfast. _____
I have cereal with milk at seven o'clock. ____
Lunch is at three o'clock. ____
I always have meat and salad for lunch. ____
I meet my friends on Saturday. ____
Podkreśl rzeczowniki niepoliczalne.
Coffee tomatoes banana
Tea Sugar cola
Water Apple orange juice
Eggs Milk tomatoes
Fish Cheese chicken
6. Wszystkie nazwy jedzienia, które pojawiły się na dzisiejszej lekcji wpisz do piramidy. Podziel je na Healthy Food (zdrowe jedzienie) , Not very healthy ( umiarkowanie zdrowe ) i Unhealthy (niezdrowe).
Homework:
Uzupełnij zdania.
For breakfast I eat..............................................
For Lunch I eat ...................................................
For dinner I eat ..................................................