KONSPEKT LEKCJI NR 4.
TEMAT: Przewroty łączone w przód i w tył.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: przewroty łączone w przód i w tył, skok zawrotny przez
skrzynie.
2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, siła eksplozywna.
3.WIADOMOŚCI: na temat asekuracji partnera i samoasekuracji.
4.AKCENT WYCH.: dyscyplina w czasie wykonywanych ćwiczeń.
KLASA: VII b,c DZ.
MIEJSCE: sala gimnastyczna
CZAS: `45
L.ĆW.: 15
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: materace, piłka lekarska, równoważnia, skrzynia,
odskocznia.
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć
|
Zbióraka - sprawdzenie obecności. Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów Odpowiednie przygotowanie swych strojów, by nie przeszkadzały w czasie ćwiczeń.
|
W szeregu przed N. UU mówią kto jest nieobecny. |
|
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
Podanie tematu lekcji. Omówienie toku lekcji Omówienie niebezpiecznych miejsc w czasie ćwiczeń i podstawowych zasad bezpieczeństwa. |
Ustawienie j.w.
|
|
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
1. Bieg dookoła połowy sali; na sygnał N gwizdkiem:
Marsz na palcach, RR w górze Marsz w półprzysiadzie Marsz z chwytem za kostki RR. PO okręgu krok odstawno - dostawny, przekładanka. Cw. RR - wznos RR w przód,opust, wznos z jednoczesnym wspięciem na palce. Ćw. T pł. strz. w przód - rozkrok, RR w górze, opad T w przód, skłon, pogłębienie i wyprost Ćw. NN - unik podparty, przeskoki NN Ćw. T pł. czołowa - rozkrok, RR splecione nad głową, skłony T w prawo i w lewo. Ćw. RR i NN - przysiad podparty, wyrzut NN do tyłu, ugięcie RR, wyprost RR, powrót do PW Ćw. T pł strz. w tył - kołyska na piersiach, RR trzymają NN za kostki. Ćw. m. brzucha - scyzoryki Ćw. T pł złożona - siad rozkroczny, skłon do nogi lewewj , do środka, do nogi prawej Ćw. równoważne - wznos nogi w przód, w bok, w tył;tak samo druga noga Podskoki - trzy luźne podskoki, czwarty wysoko uniesione kolana. |
Rozsypka przed N We wszystkicz ćwiczeniach N wyznacza rytm ćwiczenia.
X 10 5 w prawo i 5 w lewo
x 5
N pomaga mniej sprawnym
Zwrócić uwagę, by było robione bardzo powoli x 5 |
|
4.Kształtowanie umijętności,dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
Podział na cztery zespoły. UU po wskazaniach N przygotowują wszystkie stacje. N dokładny pokaz oraz omawia wszystkie sprawy związane z asekuracją i bezpieczeństwem. W. Skok zawrotny przez skrzynie z odskoczni. Przewroty łączone - w przód, prawidłowy obrót, przewrót w tył; również w odwrotnej kolejności Równoważnia - wejście przodem, marsz z RR bok, w połowie „arabeska”, marsz na palcach, na końcu obrót w półprzysiadzie, marsz , zeskok z RR trzymiącymi równoważnię. Stanie na RR przy drabinkach. Niećwiczący wykonują zwis na drabinkach i podanie piłki lekarskiej NN do partnera.
2 2
|
N asekuruje UU.
Prawidłowa asekuracja samych UU. Zwrócić uwagę, by UU byli cały czas napięci i wykonywali ćwiczenie powoli Asekuracja przez innych UU oraz samoasekuracja
Każde przejście na inną stację wymyślają UU S.
Po ćwiczeniach sprzęt chowają UU.
|
|
5.Uspokojenie org. |
1. Wdechy i wydechy robione w czasie skłonów. |
Rozsypka przed N |
|
6.Czynności org.-wychowawcze. |
Pochwalenie najlepiej ćwiczących i postawienie ocen Przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa |
Ustawienie j.w. |
|
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
1. Namowa do wzmacniania siły w domu przez różnego rodzaju ćwiczenia siłowe Sportowe pożegnanie.
|
Ustawienie j.w.
|
|