Konspekt lekcji dla klasy IV (przewrót w tył)
Temat: Przewrót w tył
Cele główne lekcji:
Umiejętności: nauka przewrotu w tył, przechodzenie nad i pod płotkami, skulenie i przetoczenie z przysiadu podpartego seria skoków z użyciem skakanki
Psychomotoryczność: zwinność, koordynacja ruchowa, moc
Wiadomości: wyjaśnienie wpływu ćw. ruchowych na organizm
Wychowawcze: samokontrola prawidłowego ułożenia rąk
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Pomoce: materace, płotki, skakanki
Data 22.09.2003
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Czas |
Uwagi org. |
Część I 1. Organizacja lekcji 2. Zabawa ożywiająca
3. Ćw. RR 4. Ćw. NN 5. Ćw. T. strz. 6. Ćw. szyi 7. Ćw. T. czoł.
8. Ćw. RR i NN łączenie 10. Ćw. m. brzucha 11.Ćw. m. grzbietu 12. Ćw. sk. Część II główna 1. Ćw. ogólno- rozwojowe |
- zbiórka, powitanie, podanie tematu lekcji
- „Berek ranny”- 1 osoba „berek” łapie. Osoba złapana staje się berkiem i biegnąc trzyma się za dotknięte miejsce ( „zranione”) - krążenia RR w przód i w tył - przysiady - skłony T. do LN i PN
- krążenie głowy - boczne skłony T
- z przysiadu podp. naprzemiennie wyrzuty nóg
- stanie na jednej nodze
- tzw. „rowerek”
- tzw. „samolot” - leżenie przodem RR w bok - podskoki obunóż w przód i w tył
Stacja I - nauka przewrotu w tył, najpierw z pochylni - skoki z użyciem skakanki (pokaz różnych skoków przez skakankę) - skulenie i przetoczenie z przysiadu podp. do przysiadu - przechodzenie nad i pod płotkami i przeplot przez szarfy |
2 min
2 min
6 razy 6 razy 8 razy
6 razy 8 razy
6 razy
8 razy
10 razy
8 razy
10 razy
15 min |
Dwuszereg
Rozsypka |
Część III końcowa 1. Czynności porządkowe 2. Ćw. usp.
3. Ćw. korekt. 4. Zakończenie zajęć |
- odnoszenie pomocy
- rytmiczny marsz dookoła sali, samokontrola postawy ciała - w siadzie skrzyżnym chwyt dłoni za plecami
- zbiórka, ocena wykonywanych ćw., wymienić jakie cechy motoryczne wystąpiły na poszczególnych stacjach, pożegnanie |
2 min
1 min
1 min 3 min |
|
Prowadzący: Paweł Czyżowski