Konspekt lekcji dla klasy I
(nauka zabawy „Numerki”)
Temat: Nauka zabawy „Numerki”
Cele główne lekcji:
Umiejętności: Nauka zabawy „numerki”.
Psychomotoryczność: doskonalenie szybkości, zwinności i siły.
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Klasa: I
Data: 18.09.03
Prowadzący: Paweł Czyżowski
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Uwagi org. |
Część I 1. Organizacja lekcji 2. zabawa orientacyjno- porządkowa 3. Ćw. kształtujące z woreczkami
Część II 1. Zabawa
2. Zabawa bieżna
3. Zabawa skoczna
Część III 1. Zabawa uspokajająca |
- Zbiórka, powitanie, podanie tematu lekcji
- „Berek”- ćwiczący wyznaczony na berka stara się schwytać pozostałe dzieci, chcąc uwolnić się od berka ćw. dobierają się w pary i chwytają za ręce.
- „Numerki”- dzieci podzielone na 2 zespoły. Każdy zespół w siadzie skrzyżnym tworzy koło. Każde dziecko ma przydzielony woreczek. Na sygnał wywołane numerki biegną po obwodzie koła i wracają na swoje miejsca jak najszybciej. - Wyścigi rzędów- pierwsi w rzędach startują na sygnał biegną na czworakach slalomem między 4 pachołkami. Obiegają ostatni i wracają też na czworakach ale tyłem. Wygrywa rząd który poprawnie i szybciej wykona ćw. - „Skoki łączne”- ustawienie w rzędach. Pierwszy w rzędach wykonuje skok obunóż z miejsca. Drugi podchodzi do niego i staje tak, by jego buty stykały się z piętami pierwszego. Pierwszy schodzi a drugi wykonuje skok, podchodzi trzeci itd. Wygrywa rząd który najdalej skoczył.
|
Marsz dookoła sali, ustawienie w rozsypce
Zwrócić uwagę na poprawne wykonywanie
Początek i koniec skoku zaznaczamy kredą
Osoba która złapie kolor czarny odpada z gry |