Konspekt lekcji dla klasy I (kształtowanie zmysłu równowagi


Konspekt lekcji dla klasy I

( kształtowanie zmysłu równowagi i siły ramion)

Temat: Kształtowanie zmysłu równowagi i siły ramion

Cele główne lekcji:

Umiejętności:

Psychomotoryczność: zmysł równowagi, postawa równoważna

Wiadomości: bezpieczny, prawidłowy chwyt szczebla

Wychowawcze: samokontrola prawidłowego chwytu

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

Pomoce: materace, drabinki, ławeczka, odskocznia, szarfy

Klasa I

Data 09.09.2003

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Czas

Uwagi org.

Część I

1. Organizacja lekcji

2. Zabawa ożywiająca

3. Ćw. RR

4. Ćw. NN.

5. Ćw. T. strz.

6. Ćw. szyi

7. Ćw. T. czoł.

8. Ćw. równ.

9. Ćw. m. brzucha

10. Ćw. grzbietu

11. Ćw. sk.

Część II

1. Ćw. ogólno- rozwojowe

- zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności

- „Berek żuraw”- dwa berki łapią, przed złapaniem chroni pozycja: uniesienie nogi ugiętej, złapanie się za nos, RR pod kolanem (stanie na jednej N)

- postawa wysoka: rozciągniętą szarfę unosimy przodem w górę

- RR przed sobą trzymają szarfę i przysiady

- przeplot szarfy w górę przez głowę

- rozkrok: przytrzymanie szarfy brodą - upuszczenie i chwyt

- siad skrzyżny: „łódka na falach”- ręce oparte na podłodze naśladują wiosła. Dzieci odpychają się rękami raz na jedną, raz na drugą stronę

- postawa wysoka: szarfę układamy w kółeczko i wchodzimy do środka. Obroty raz w P raz w L stronę w szarfie. Na sygnał stajemy na jednej nodze

- tzw. „rowerek”

- tzw. „samolot”

- wskakiwanie i wyskakiwanie obunóż z szarfy

Stacja I

- „Zrywanie owoców”- stojąc na 2-3 szczeblu drabinki odrywamy raz jedną, to drugą ręką

- dowolna zabawa z piłka

2 min

8 razy

6 razy

6 razy

6 razy

8 razy

4 razy

6 razy

30 s

6 razy

5 min

Podział na 4 zespoły

Część III

1. Czynności porządkowe

2. Zabawa usp.

3. Ćw. korekt.

4. Zakończenie

Stacja II

- przejście równoważne po ławeczce RR w bok i przeplot przez szarfy

Stacja III

- skoki zajęcze na materacu

Stacja IV

- przechodzenie nad płotkami

- odnoszenie pomocy

- „Dzień dobry”- grupa zachowuje ciszę, jedno dziecko wypowiada „dzień dobry”. Stojąc tyłem do grupy rozpoznaje kto mówił

- marsz na palcach i piętach

- zbiórka, pożegnanie

5 min

5 min

2 min

2 min

1 min

1 min

Na zasadzie kto pierwszy

Ćw. siedzą w gromadce, i os. stoi tyłem

Na obw. koła

Prowadzący: Paweł Czyżowski


