Polecenie dla Ciebie ;)
1.Stwórz tabelkę jak na rysunku:
Wpisz odpowiednie dane z treści zadania
Robisz zakupy.
Musisz kupić:
masło 2,23 zł
mleko 1,99zł
kilogram jabłek w cenie 2,10zł
trzy paczki krakersów 2,19zł za sztukę
4 bułki po 0,35 zł za sztukę
8 jajek po 30 gr za sztukę
woda mineralna 2 zł za 1,5 litra
3.Sprawdź za pomocą odpowiedniego wyrażenia ile będzie Cię kosztować każdy poszczególny zakup.
4.Sprawdź ile musisz wydać pieniędzy na zakupy.