KONSPEKT LEKCJI - 18. IX 1998 r.
TEMAT: Przypomnienie postawy koszykarskiej oraz doskonalenie poruszania
Się po boisku w formie zabawowej.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: postawa koszykarska, doskonalenie poruszania się po boisku
2.MOTORYCZNOŚĆ: szybkość, czas reakcji
3.WIADOMOŚCI: znaczenie elementarnych składowych techniki koszykówki w grze
4.AKCENT WYCH.: wytrwałość w osiąganiu celów
KLASA: I a
MIEJSCE: sala gimnastyczna
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki koszykowe, stojaki, materace
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
2. Sprawdzenie obecności i strojów sportowych 3. Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów. |
Ustawienie w szeregu przed N. |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
1. Podanie tematu lekcji 2. Omówienie ogólnych zasad gry w koszykówkę oraz zasad poruszania się po boisku W.
|
Ustawienie w szeregu.
|
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
|
N wyznacza berka Strumieniem - powrót truchtem bokiem boiska
|
4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
Pokaz i omówienie postawy koszykarskiej przez N.
3. W parach dowolne zabawy, kozłowania i rzuty do kosza , wg inwencji UU. S. 4. Gra na 2 kosze. |
N koryguje błędy
Część biegów w formie rywalizacji z karą dla przegranych drużyn Charakterystyczna rzecz - różnicowanie reakcji UU przez zmiany sygnałów startowych
Podzielić UU na cztery kosze i omówić BHP w czasie tego ćwiczenia |
5.Uspokojenie org. |
1. Rzuty osobiste z linii rzutów wolnych. |
Podział na cztery kosze |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
N wyznacza UU Siad skrzyżny przed N |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
|
Ustawienie jw. |