KON, 1 1 KOSZ DOC


KONSPEKT LEKCJI 28 IX 1998 r.

TEMAT: Rozegranie sytuacji 1:1 - podstawowe możliwości rozegrania tej

Sytuacji.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: gra 1:1, doskonalenie rzutu z pół-dystansu, rzutu z biegu po kozłowaniu

2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, wytrzymałość

3.WIADOMOŚCI: możliwości rozegrania sytuacji 1:1

4.AKCENT WYCH.: gra na boiskach po południu alternatywą dla innych form spędzania wolnego czasu

KLASA: III a, CH

MIEJSCE: sala gimnastyczna

CZAS: `45

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki koszykowe, stojaki

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

  1. Zbiórka i sportowe przywitanie.

  2. Sprawdzenie obecności i strojów sportowych.

  3. Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów.

Ustawienie w szeregu przed N.

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

  1. Podanie tematu lekcji

  2. Pokaz przez N prawidłowego wykonania elementów technicznych zawartych w temacie

Ustawienie jw.

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

  1. Zabawa ożywiająca - berek, gdzie zawodnik z piłką nie może być dotknięty przez berka.

  2. Ćw. RR - cały czas w truchcie różnego rodzaju podania (oburącz, jednorącz, kozłem, za plecami)

  3. Ćw. T pł. strz. w przód - w lekkim rozkroku, piłka w RR przed sobą, przez skłon T i włożenie piłki między NN próbujemy podać do partnera

  4. Ćw. NN - przysiad i wyskok i podanie piłki do partnera w wyskoku

  5. Ćw. T pł. czołowa - tyłem do siebie, piłka w RR w górze i skłony boczne

  6. Ćw. RR i NN - przysiad podparty na piłce, wyrzut NN do tyłu, ugięcie RR i wyprost, skurcz NN i podanie do partnera, który wykonuje to samo.

  7. Ćw. T pł. strz. w tył - w lekkim rozkroku piłka w RR nad głową, przez skłon T w tył skozłować piłkę między NN i złapać z przodu i podanie do partnera

  8. Ćw. mm brzucha - 1 os. siad o NN ugiętych, 2 os. podania z pozycji stoją do partnera w różnych kierunkach, 1 os. chwyta piłkę przechodząc do leżenia, a następnie podaje do partnera przez skłon T w przód.

  9. Podskoki - 3 kozły, zatrzymanie na 1 lub 2, wyskok w górę i podanie do partnera, a następnie cofnięcie do miejsca rozpoczęcia ćwiczenia.

Na początku 2 piłki, później 3 piłki

2'

10 podań

x 10

po 10 skłonów

x 10

x 10

po 10

po 6 razy

4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

Omówienie możliwości rozegrania sytuacji 1:1 i pokaz przez N W.

Ćwiczymy składowe gry 1:1

UU dobierają się w pary.:

  1. Na wprost kosza podanie do partnera, bieg, dowolne zatrzymanie i wykonujemy rzut z pół-dystansu.

  2. Jw. , ale przed rzutem wykonujemy zwód minięciem.

  3. Jak w punkcie 1, ale po zatrzymaniu mijamy i rzucamy z dwutaktu

  4. Jw. , ale po zwodzie w przeciwną stronę

  5. W parach pod jednym koszem tyłem do N. N rzuca piłkę w dowolnym kierunku, UU walczą o piłkę, a następnie rozgrywają sytuację 1:1

  6. W parach, podanie do partnera, bieg, dowolne zatrzymanie i rozegranie sytuacji 1:1 (rzut od razu, rzut po kozłowaniu)

  7. Gra właściwa na dwa kosze

Jeden U po 5 rzutów

Liczymy punkty - osoba, która przegra 10 pompek

Jw.

N sędziuje

5.Uspokojenie org.

  1. Rzutu osobiste do 2 trafnych

  2. Ćw. korektywne - 1 os. zwis na drabinkach, piłka między NN i podanie do partnera stojącego naprzeciw na niewielką odległość.

W parach

Po 4 podania

6.Czynności org.-wychowawcze.

  1. Sprzątnięcie sprzętu

  2. Pochwalenie najlepiej ćwiczących.

  3. Omówienie ważności umiejętności rozegrania sytuacji 1:1

Rozsypka przed N

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

  1. Namowa do aktywnego spędzania wolnego czasu na boiskach szkolnych

  2. Sportowe pożegnanie

Ustawienie jw.

`


