KONSPEKT LEKCJI NR 35.
TEMAT: Doskonalenie poznanych elementów techniki w koszykówce w formie
toru przeszkód
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: doskonalenie elem. techniki , gra 1:1
2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, wytrzymałość
3.WIADOMOŚCI: przepisy gry
4.AKCENT WYCH.: umiejętność przegrywania i przyjmowania porażek
KLASA: VI a, DZ
MIEJSCE: sala gimnastyczna
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki, stojaki, materac
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
Zbiórka - sportowe przywitanie Sprawdzenie gotowości do zajęć
|
Szereg przed N |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
Podanie tematu lekcji Omówienie lekcji i przypomnienie o podstawowych przepisach gry W.
|
Ustawienie j.w. |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
Każdy UU zabiera piłkę i dowolne rzuty do kosza do sygnału N Berek z kozłowaniem tylko lewą ręką W parach naprzeciw siebie Jeden dowolne krążenia piłką, drugi kozłowanie w biegu , obiegnięcie partnera i powrót (raz RL, raz RP) 1 - skłony T z piłką w RR w rozkroku, 2 - toczenia piłki w biegu wokół partnera 1- przysiady kozłując, 2 - ósemka wokół NN 1- w siadzie prostym toczenia piłki wokół T i NN , 2 - przez skłon T w tył kozioł między NN i łapiemy piłkę z przodu 1- dwa kozły z przodu ( RL i RP) dwa kozły RR pod NN z tyłu w rozkroku, 2 - rzuty hakiem nad głową w truchcie W truchcie w miejscu 1 - podanie górą , 2 - podanie dołem J.w. 1 - podanie RL, 2 - podanie RP 1 - toczenie piłki do partnera, 2- podanie sprzed klatki piersiowej „jaskółka” z piłką w RR w górze Blisko siebie, wyskoki z uderzaniem piłką o piłkę w powietrzu |
Berka wyznacz N
x 5
x 5
po 10 x 10
x 10
zmiana na sygnał N
j.w. j.w.
x 3 x 10 |
4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
N wyznacz UU do przygotowania toru przeszkód Kolejno w torze: Kozłowanie na wprost Zatrzymanie na jedno tempo Kozłowanie między tyczkami Dwutakt z lewej strony i zbiórka piłki Kozłowanie RP Przewrót w przód na materacu Krok odstawno - dostawny Kozłowanie i rzut dwutaktem z prawej strony Zbiórka Rzut osobisty z linii rzutów wolnych
UU sprzątają stacje Gra 1:1 na jeden kosz Gra właściwa na dwa kosze |
UU startują na sygnał N Ostatni raz na czas
Informacje o przepisach w grze podawane na bieżąca przez N W. N sędziuje. |
5.Uspokojenie org. |
UU uczą się kręcić piłką na palcu |
Rozsypka na całej sali |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
Pochwalenie najlepiej ćwiczących Postawienie ocen „Jak przegrywać mecze” W.
|
Szereg przed N |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
Wykorzystanie tego typu zabaw w grze na podwórku Sportowe pożegnanie |
Ustawienie j.w. |