KONSPEKT LEKCJI NR 36.
TEMAT: Sprawdzian - 25 metrów kraulem na piersiach.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: umiejętność przepłynięcia 25 m. kraulem, nauczanie pracy
NN do stylu motylkowego
2.MOTORYCZNOŚĆ: szybkość, koordynacja
3.WIADOMOŚCI: podst. informacje z zakresu techniki stylu motylkowego.
4.AKCENT WYCH.: wytrwałość w osiąganiu celów (pływanie)
KLASA: VII b, CH
MIEJSCE: basen
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: małe i duże deski pływackie
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
Zbiórka - sportowe przywitanie. Sprawdzenie strojów i gotowości do zajęć.
|
Rozsypka przed N.
|
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
Podanie tematu lekcji. Informacje o stylu motylkowym - technice i przepisach. W. |
Ustawienie j.w. |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
1. Ćwiczenia kształtujące na lądzie przygotowujące do zaliczenia czasówki przeprowadzają sami UU. Pokaz techniki pracy NN do motylka przez N Podpór leżąc przodem - ruchy T w górę i w dół Siad prosty podparty - wyprost T do podporu leżąc tyłem Przy ścianie faliste - delfinowe - ruchy T Natrysk Skok do wody. Z deską NN do kraula na piersiach. Wydechy do wody Z deską RR do kraula na piersiach. Wydechy do wody UU sami sobie ćwiczą nawroty i starty. |
U prowadzącego rozgrzewkę wybiera N
x 10 x 10
Nie biegać po basenie BHP 2 dł. x 5 2 dł. x 5 `2 |
4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
1. Zaliczenie dystansu 25 m. na czas. Z odbicia od dna basenu przeskoki przez linę lub małą deskę ułożoną przed pływającym. W staniu przy ścianie basenu faliste ruchy T w przód i w tył. W leżeniu na piersiach chwyt za ścianę basenu - delfinowy ruch bioder i NN. W poślizgu pod wodą delfinowe ruchy NN i bioder Wydechy do wody. Jak w punkcie 5 , lecz w poślizgu na grzbiecie. Wydechy do wody. Z deską RR w przodzie, delfinowe ruchy T i NN, głowa nad powierzchnią wody. Wydechy do wody. Dowolne pływanie S.
|
UU zaliczają parami x 10
`2
`2 N CAŁY CZAS KORY - GUJE TECHNIKĘ. 2 dł. x 10 2 dł. x 10 x 2 dł.
x 10 `2 |
5.Uspokojenie org. |
1. Kto najdłużej utrzymie się na wodzie leżąc ? |
|
6.Czynności org.-wychowawcze. |
UU wychodzą z basenu. Pochwalenie najlepiej wykonujących nowe zadanie Namowa do wytrwałej pracy w ćwiczeniu delfina
|
Rozsypka przed N |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
Zadanie dla UU - przygotować na jakich dystansach pływa się delfinem oraz jaki dystabs można pływać pod wodą po starcie i nawrocie. W. Sportowe pożegnanie. |
Ustawienie j.w. |