Marek Biesiada 2. 10. 2006
Konspekt lekcji WOS
w klasie ID
Temat: Samorząd Uczniowski
Cele dydaktyczno-wychowawcze.
Po lekcji uczniowie:
potrafi opisać działanie samorządu szkolnego na terenie własnej szkoły
umie tworzyć lub współtworzyć program działania samorządu szkolnego
Metody:
wykład,
rozmowa nauczająca
Środki dydaktyczne:
podręcznik,
Regulamin SU
Tok lekcji:
Czynności nauczyciela |
Czynności uczniów |
Uwagi |
1 |
2 |
3 |
I. Czynności organizacyjno - porządkowe.
|
|
|
|
Odpowiadają wyznaczeni uczniowie |
|
Temat: Samorząd Uczniowski
1. Samorząd klasowy
2. Samorząd szkolny
3. Funkcje samorządu szkolnego
|
Uczniowie zapisują temat do zeszytu.
Uczniowie czytają tekst z podręcznika Wiedza..., Poznań 2002, s. 28. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. Uczniowie zapisują notatkę do zeszytu: 1. Samorząd klasowy a) przewodniczący klasy b) zastępca przewodniczącego klasy c) skarbnik klasy
Uczniowie czytają tekst z podręcznika Wiedza..., Poznań 2002, s. 28-31. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. Uczniowie zapisują notatkę do zeszytu: 2. Samorząd szkolny a) Rada Samorządu Uczniowskiego - jeden rok kadencji b) skład Samorządu szkolnego (dobierany w zależności od podziału prac i obowiązków):
Uczniowie czytają tekst z podręcznika Wiedza..., Poznań 2002, s. 28-30. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. Uczniowie zapisują notatkę do zeszytu: 3. Funkcje samorządu szkolnego
|
|
|
Odpowiadają wyznaczeni uczniowie |
|
V. Zadanie pracy domowej
|
Uczniowie mają za zadanie uzupełnić tekst rozdany im przez nauczyciela. Uzupełniony tekst należy wkleić do zeszytu. |
|
VI. Ocena pracy uczniów na lekcji. |
Odpowiadają wyznaczeni przez nauczyciela uczniowie, którzy mogą posługiwać się podręcznikiem i zapisem w zeszytach. |
Uczniowie aktywni otrzymują oceny. |
1