Konspekt z gimnastyki ( mostek)
Temat: Podpór łukiem leżąc tyłem (mostek)
Cele główne lekcji:
Umiejętności:
podpór leżąc tyłem łukiem
przewrót w przód na pochylni
przejście równoważne po ławeczce, przeplot przez szarfy
tzw. „Wierzganie konika”
Psychomotoryczność: - kształtowanie mocy, zwinności, równowagi
Wiadomości: poprawne nazewnictwo wyjściowych pozycji gimn.
Wychowawcze: samokontrola ułożenia rąk przed wykonaniem i po wykonaniu przewrotu czy mostka
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Data 19.09.2003
Klasa IV
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Czas |
Uwagi org. |
Część I 1. Organizacja lekcji 2. zabawa ożywiająca
3. Ćw. RR
4. Ćw. NN
5. Ćw. T. p. strz. 6. Ćw. szyi 7. Ćw. T. p. czoł. I poprz. 8. Ćw. RR i NN łączenie 9. Ćw. m. brzucha 10. Ćw. m. grzbietu 11. Ćw. skoczn. Część II główna 1. Ćw. ogólno- rozwojowe
Część III końcowa 1. Czynności porządkowe 2. Ćw. usp. 3. Ćw. korekt. 4. Zakończenie zajęć |
- zbiórka. Powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości uczniów do zajęć
- „Berek sierota”- połowa uczestników w szarfach (liczba parzysta). Berek też. Berek „sierota” łapie, kto jest w największym niebezpieczeństwie dobiera sobie parę tak aby jeden miał szarfę, drugi nie W przeciwnym razie mogą być złapani. Schwytany jest berkiem. - Postawa zasadnicza, RR w bok krążenia RR (najpierw małe kółka potem duże) - rozkrok, RR w bok plecy proste, uginanie NN i wyprost - opad T w przód
- krążenie głowy - skłon i skręt T
- klęk podp. wznos PR i LN i zmiana
- leżenie tyłem unoszenie NN
- „kołyska”
- podskoki
Stacja I - nauka podporu leżąc tyłem łukiem Stacja II - przewrót w przód na pochylni - przejście równoważne po ławeczce, RR w bok - trzymanie piłki w LR potem w PR, przeplot przez szarfy - tzw. wierzganie konika
- odnoszenie pomocy
- marsz na palcach i piętach, głębokie oddechy - tzw. „kołyska” - omówienie lekcji, podanie zadań domowych, pożegnanie |
2 min
3 min
5 min
5 min
5 min
2 min
1 min 1 min 1 min |
Dwuszereg
Rozsypka
Rozsypka
Na zasadzie „kto szybciej” Ustawienie w kole Dwuszereg |
Prowadzący: Paweł Czyżowski