2 SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II
DATA : 04.04.2012
AUTORKA: JOANNA SIEŃCZUK
HASŁO BLOKU: Wielkanoc.
HASŁO DNIA: Życzenia wielkanocne.
WPIS W DZIENNIKU: Historia pocztówek. Redagowanie życzeń. Projektowanie i wykonanie świątecznych pocztówek. Rozwiązywanie zadań z treścią.
CELE OGÓLNE:
Kształtowanie umiejętności:
Czytanie ze zrozumieniem
Redagowania życzeń
Tworzenie wypowiedzi na podany temat
Dodawanie i odejmowanie w zakresie 1000
Rozwiązywania zadania z treścią
Poprawnego adresowania pocztówek
CELE SZCZEGÓŁOWE:
Uczeń:
Czyta ze zrozumieniem;
Poprawnie adresuje pocztówki
Redaguje życzeń
Tworzy wypowiedzi na podany temat
Umie dodawać i odejmować w zakresie 1000
Rozwiązuje zadania z treścią
METODY:
Słowna – Czytanie życzeń wielkanocnych, głośne czytanie wybranych fragmentów, udzielanie odpowiedzi na pytania nauczyciela.
Oglądowa – Oglądanie kartek wielkanocnych.
Działań Praktycznych – Pisanie kartek wielkanocnych, układanie życzeń wielkanocnych , wykonanie ćwiczeń w karcie pracy, uzupełnianie kart.
FORMY PRACY:
zbiorowa,
indywidualna,
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: Karty do pracy, czytanka „OD A DO Z” kl.2, ćwiczenia cz. C karty do pracy, oraz ćwiczenia cz.7, kartki wielkanocne, życzenia wielkanocne.
PRZEBIEG ZAJĘĆ
MATEMATYKA
Sprawdzenie zadania domowego.
Dziś będziemy dalej rozwiązywać zadania z treścią.
Zad.1
W ogrodzie botanicznym posadzono po 6 magnolii w 8 rzędach, po 5 róż 9 rzędach, po 8 paproci w 4 rzędach, po 3 miłorzęby w 6 rzędach i po 6 azali w 4 rzędach. Ile poszczególnych roślin zasadzono w ogrodzie?
Magnolia 6 x 8 = 48
Róża 5 x 9 = 45
Miłorząb 3 x 6 = 18
Paproć 8 x 4 = 32
Azalia 6 x 4 = 24
Odp.
Zad.2
Przy wejściu do ogrodu jest automat zaliczający odwiedzających każdego dnia przed i po popołudniu.
Pon. | Wtorek | środa | czwartek | piątek | sobota | niedziela | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
8:00 – 12:00 | 50 | 100 | 30 | 70 | 50 | 400 | 300 |
13: 00-19:00 | 100 | 150 | 200 | 100 | 250 | 500 | 700 |
razem |
Którego dnia ogród odwiedziło najmniej zwiedzających?
Odp.
Którego dnia ogród odwiedziło najwięcej zwiedzających?
Odp.
Ile osób odwiedziło ogród w sobotę i niedziele przed południem?
Odp.
Ile osób odwiedziło ogród w czwartek i piątek po południu ?
Odp.
Bilet wstępu do ogrodu kosztuje 4 zł. Oblicz ile zapłaciła za bilety grupa czteroosobowa?
4zł x 4 = 16 zł
Odp.
Oblicz ile zapłaciła za bilety grupa pięcioosobowa?
4zł x 5 = 20 zł
Odp.
Oblicz ile zapłaciła za bilety grupa dziesięcioosobowa?
4zł x 10 = 40 zł
Odp.
Zadanie domowe
Ćw. 1 str.56
TEMAT: ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
Dzieci oglądają świąteczne pocztówki i opowiadają o cechach charakterystycznych świątecznych pocztówek.
N:Co widzicie na pocztówce?
U: dzieci mówią co widza na pocztówce na jednej i drugiej stronie.
N: Czyta historie pocztówek.
Dzieci razem z panią układają i zapisują na tablicy życzenia wielkanocne.
Wesołych Świąt.
Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego,
A przy tym wszystkim stołu bogatego.
Mokrego dyngusa, smacznego jajka.
I niech, te święta będą jak bajka.
Życzy Ania
Z okazji
Świąt Wielkanocnych
Najserdeczniejsze Życzenia
Zdrowia, Szczęścia
oraz
Wszelkiej Pomyślności
przesyła...
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
Smacznego jajka i wesołego śmigusa dyngusa.
Życzy...
Tęczowych pisanek.
Na stole pyszności.
Mokrego dyngusa.
I wspaniałych gości.
Niech to będzie czas uroczy.
Życzę miłej Wielkiej Nocy.
Dzieci rysują pocztówkę w zeszycie i przepisują życzenia z tablicy do zeszytu. Zwrócenie uwagi na pisanie dużej litery świat.
nazwy świąt i dni świątecznych, np.: Nowy Rok, Dzień Bezpiecznego Internetu, Popielec, Wielkanoc, Wielki Tydzień, Święto Pracy, 3 Maja, Dzień Matki, Międzynarodowy Dzień Dziecka, Boże Ciało, Dzień Ojca, Zielone Świątki, Zaduszki, Wszystkich Świętych, Święto Niepodległości, Wigilia, Boże Narodzenie, Pascha lub Pesach, ale: niedziela wielkanocna, środa popielcowa, pascha (potrawa),piszemy mała literą
Pani czyta historie pocztówki
Dzieci Piszą w ćwiczeniach dwie kartki świąteczne do rodziny i do koleżanki (adresują, piszą życzenia)