SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I
Temat bloku: Czekamy na Mikołaja.
Temat dnia: Podziękowania dla Mikołaja.
Zapis w dzienniku:
Odczytywanie godzin:1.00, 2.00, 3.00, 4.00 na zegarze.
Rozmowa z dziećmi o tym, w jaki sposób można podziękować Mikołajowi za prezenty na podstawie wiersza Danuty Gellner Podarek dla Mikołaja i pomysłów dzieci.
Cel ogólny:
Rozwijanie umiejętności opowiadania i dzielenia się z innymi własnymi doświadczeniami i przeżyciami.
Cele operacyjne:
- umie dodawać w zakresie 4,
- umie odczytać poznane godziny na zegarze,
- potrafi ułozyc i odczytać wyrazy,
- umie poprawnie zaśpiewać piosenkę Przyjedź do nas, Mikołaju.
Metody (wg Okonia):
Praca z książką, pogadanka, rozmowa, ćwiczebna,
Formy pracy:
Indywidualna, grupowa, zbiorowa.
Środki dydaktyczne:
Odtwarzacz CD, płyta 1, podręcznik, wycinanki, model zegara, książka „ Z pamietnika Myszki”, wycinanka „Dobieranka sylabowa”.
Przebieg zajęć:
Czynnośći nauczyciela: |
Czynności uczniów: |
Uwagi: |
1. Czytanie przez chętne dziecko innym dzieciom tekstu z książki „ Z pamiętnika Myszki”, cz. 1, s. 25.
2. Zabawa „Czekam na Mikołaja”. Nauczyciel ustawia zegar. Dzieci siadają przed zegarem.
3. Praca z książką, s. 13.
|
1. Czytanie przez chętne dziecko innym dzieciom tekstu z książki „ Z pamiętnika Myszki”, cz. 1, s. 25.
2. Zabawa „Czekam na Mikołaja”.
3. Praca z książką, s. 13.
|
EDUKACJA POLONISTYCZNA, MATEMATYCZNA, ZAJĘCIA PRZY STOLIKACH, METODY: ĆWICZEBNA, PRACA Z KSIĄŻKĄ |
4. Słuchanie wiersza Danuty Gellner „ Podarek dla Mikołaja”.
5. Rozmowa na temat wiersza:
6. Praca z podręcznikiem, s .14, wycinanka 18, s. 65.
S, 15.
7. Wycinanka dobieranka sylabowa (zestaw 6) , s. 7.
8. Śpiewanie piosenki „Przyjedź do nas Mikołaju”.
|
4. Słuchanie wiersza Danuty Gellner „ Podarek dla Mikołaja”.
5. Rozmowa na temat wiersza:
6. Praca z podręcznikiem, s .14, wycinanka 18, s. 65.
S, 15.
- motylek, kotek, domek.
7. Wycinanka dobieranka sylabowa (zestaw 6) , s. 7. Dzieci wypychaja sylaby i układają wyrazy. Wklejają je w podręczniku na s. 45 i piszą z pamięci.
8. Śpiewanie piosenki „Przyjedź do nas Mikołaju”.
|
EDUKACJA POLONISTYCZNA, PRZY STOLIKACH METODY: ROZMOWA, POGADANKA, PRACA Z KSIĄŻKĄ |