KONSPEKT Z MINI - KOSZYKÓWKI
Temat: Doskonalenie podań i chwytów w miejscu i w ruchu
Data: 14.11.2011
Cele główne lekcji:
1. Umiejętności: Doskonalenie podań i chwytów w miejscu i w ruchu.
2. Motoryczność: Rozwijanie szybkości i orientacji przestrzennej.
3. Wiadomości: Rodzaje podań w koszykówce. Zasady i przepisy gry na jeden kosz.
4. Akcent wychowawczy : Współdziałanie w grupie, odpowiedzialność za wynik zespołu.
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Czas trwania: 45 min.
Klasa: VI
Liczba ćwiczących: 10
Przybory i przyrządy: piłki do koszykówki.
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Czas/Powt. |
Uwagi organizacyjno - metodyczne |
CZĘŚĆ WSTĘPNA
1. Czynności organizacyjno -porządkowe. 2. Motywacja do zajęć.
3. Rozgrzewka. |
Zbiórka, sprawdzenie obecności, sprawdzenie gotowości do zajęć, omówienie tematu zajęć. Omówienie zasad gry na jeden kosz.
- w marszu piłka trzymana raz na prawej, raz na lewej dłoni, - „szczypanka”, |
2 min
10x
10x |
każdy ćwiczący z piłką
powtórzyć od dołu do góry |
CZĘŚĆ WSTĘPNA 3. Rozgrzewka. |
- przechwyty z równoległym trzymaniem piłki, |
10x |
|
CZĘŚĆ GŁÓWNA 4. Realizacja zadania głównego. |
Pokaz i objaśnienie podań i chwytów w miejscu. Gra uproszczona na jeden kosz. Zapoznanie z zasadami gry na jeden kosz. |
5 min
5 - 7 min |
pary
podział na cztery drużyny |
CZĘŚĆ KOŃCOWA 5. Ćwiczenia uspokajające.
6. Czynności organizacyjno porządkowe.
7. Nastawienie do aktywności pozalekcyjnej. |
- W marszu wdechy i wydechy.
Zbiórka, omówienie lekcji, pożegnanie.
Omówienie ćwiczeń sprawiających najwięcej trudności w wykonaniu. Zachęcenie do ćwiczeń samodzielnych w wolnym czasie |
2 min
3 min |
|