KONSPEKT LEKCJI
TEMAT: Doskonalenie podań i chwytów w piłce ręcznej
PROWADZĄCY: Gabriela Niezgoda
MIEJSCE LEKCJI: sala gimnastyczna
PRZYBORY/ PRZYRZĄDY: Piłki do ręcznej
CZAS: 45 min.
KLASA:....................................................................
LICZBA ĆWICZĄCYCH:............... LICZBA NIE ĆWICZ:.......................
CELE GŁÓWNE LEKCJI: Kształtowanie koordynacji ruchowej, szybkości, zwinności
Tok lekcji
|
Zadania szczegółowe lekcji |
Czas |
Uwagi |
I CZĘŚĆ WSTĘPNA Moment org -porządkowy Zabawa ożywiająca
Zabawa z mocowaniem
II CZĘŚĆ GŁÓWNA Kształtowanie sprawności, doskonalenie umiejetności
Gra
III CZĘŚĆ KOŃCOWA Ćw oddechowe Ćw. stretchingowe
Moment porządkowy |
1. Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności, podanie zadań lekcji.
2. Ćwiczący biegają po boisku, a na omówione sygnały wykonują zadania: 1 gwizdek - wskakują na drabinki, na dwa - ustawienie w szeregu na linii, na trzy - podpór tyłem, klaśnięcie - zatrzymanie w bezruchu.
3. Ćwiczacy stykaja się plecami. Jeden drugiego stara się wypchnać poza linię boiska.
4. * w dwójkach podania i chwyty piłki znad głowy * j.w. podanie jednorącz i chwyt oburącz (p/l reka) * podanie w parach pilki sposobem półgórnym w marszu, w biegu, * indywidualne kozłowanie piłki w miejscu (p/l ręka) * kozłowanie piłki p/l ręką w marszu ze współćwiczacym odczytujac pokazanych przez niego palców. Nastepnie zmiana ról
„Gra na utrzymanie piłki” zespół posiadajacy piłkę wymienia między sobą podania bez kozłowania
Marsz po kole, unisienie rak- wdech, pouszczenie rąk- wydech
5.. Stretching:
6.Zbiórka, podsumowanie lekcji, sportowe pożegnanie. |
3'
2'
3'
25'-28'
2'
(15”) 5'
(13”) (15”)
2' |
Dwuszereg
Zwrócenie uwagi na bezpieczenstwo
Prowadzący koordynuje zauwazalne błędy, zwaca uwagę na poprawność wykonywanych elementów tech.
Wytłumaczenie wychowankom celu ćw. stretchingowych |