Konspekt do lekcji wychowania fizycznego z koszykówki
Temat lekcji: Doskonalenie podań i chwytów piłki oburącz
Cele główne w zakresie:
Umiejętności: podania i chwyty piłki,
Sprawności kondycyjne i koordynacyjne: kształtowanie szybkości, koordynacji ruchowej,
Wiadomości: wykorzystanie podań podczas gry,
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Pomoce dydaktyczne: piłki,
Prowadzący: Mariusz Wojtas
L.p. |
Tok lekcji
|
Zadania szczegółowe lekcji |
Metody i formy
|
Czas |
Uwagi organizacyjno -metodyczne |
1 |
Ćwiczenia porządkowo-wychowawcze |
|
Formy ustawienia: szereg |
2 min. |
xxxxxxxxxx szereg
O nauczyciel |
2 |
Zabawa ożywiająca |
„Berek z piłką” Dwie wybrane osoby do roli berka mają za zadanie złapać-dotknąć pozostałe osoby biegające po sali. Po dotknięciu następuje zmiana. Berek musi cały czas kozłować piłkę. |
Metoda: zabawowo-klasyczna
|
5 min.
|
Zwracam uwagę na prawidłowy przebieg zabawy. |
3 |
Ćwiczenia kształtujące |
Bieg dookoła sali:
W marszu:
Ćwiczenia w miejscu z piłkami:
|
Metoda: naśladowczo-ścisła
|
6 min.
|
Prawidłowy opis i pokaz ćwiczenia. |
4 |
Ćwiczenia techniczne: podania i chwyty oburącz |
W parach:
|
Metoda: naśladowczo-ścisła
|
20 min.
|
Prawidłowy pokaz i opis ćwiczenia.
Ćwiczący ustawieni w parach naprzeciwko siebie na szerokości sali. |
5 |
Gra uproszczona |
Gra do dwóch celnych rzutów. Wygrana drużyna zostaje na parkiecie, a miejsce przegranych zastępuje drużyna oczekująca na grę.
|
Metoda: zabawowo-klasyczna |
7 min. |
Zwracam uwagę na wykorzystywanie podań w czasie gry. |
6 |
Ćwiczenia korekcyjne |
- ukłon japoński,
|
Metoda: naśladowczo-ścisła
|
3 min. |
Zwracam uwagę na prawidłowe wykonanie ćwiczenia. |
7 |
Ćwiczenia organizacyjno-porządkowe |
|
Formy ustawienia: szereg
|
2 min. |
xxxxxxxxxx szereg O
nauczyciel
|