Smoleń Sebastian
Konspekt lekcji z gier zespołowych.
1. Data lekcji:15.09.2004 r. Klasa: VI
2. Temat lekcji: Podania i chwyty w piłce ręcznej.
3. Cele główne lekcji w zakresie:
- Motoryczności kształtowanie: koordynacja ruchowa
- Umiejętności: celne podania .
- Wiadomości: podstawowe zasady gry w piłkę ręczną
- Działania wychowawcze: wdrażanie do pracy w zespole
- Zdrowia: higiena osobista
4. Miejsce lekcji: sala gimnastyczna
5. Przybory / przyrządy: piłki ręczne, szarfy.
6. Czas lekcji: 45 min
7. Liczba ćwiczących: 18
8. Metody realizacji zadań ruchowych: naśladowczo-ścisła zadaniowo-ścisła.
9. Formy prowadzenia zajęć: forma frontalna, w parach
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe lekcji |
Czas dozowania |
Uwagi organizacyjno metodyczne |
1. Ćwiczenia organizacyjno porządkowe. |
Zbiórka, przywitanie klasy, sprawdzenie obecności oraz gotowości do zajęć; podanie tematu lekcji, celów i zadań; motywacja uczniów do uczestniczenia w zajęciach- najlepiej ćwiczące osoby będą nagrodzone dobrymi ocenami. |
3-5 minut |
Ustawienie w półkolu. |
2. Zabawa ożywiająca |
„Ranny berek” wyznaczamy jedną osobę jako berka. Pierwsza osoba jaką uda mu się schwytać, łapie kolejne, z tym że musi się trzymać za to miejsce za które zostanie dotknięta. |
5-8 minut |
Ograniczmy pole zabawy |
3. Ćwiczenia kształtujące. |
|
8-10 minut |
Bieg po obwodzie sali.
Siad prosty.
Podpór przodem.
|
4. Ćwiczenia techniczne. |
|
8 - 10 minut |
Dobieramy się w pary stajemy w 3-4 metrowych odstępach |
5. Ćwiczenia taktyczne. |
|
5-8 minut |
Klasę dzielimy na dwie grupy i ustawiamy po obu stronach połowy sali. |
6. Mały turniej |
Wybieramy cztery drużyny, po miedzy którymi rozgrywany jest mały turniej w piłkę ręczną.
|
15-20 minut |
Rozgrywki toczą się systemem pucharowym. |
7. Czynności organizacyjno-porządkowe. |
Uporządkowanie sali, zbiórka, podsumowanie zajęć, pogadanka na temat zachowania się fair-play na boisku oraz poinformowanie o podstawowych zasadach w piłce ręcznej.
|
4 minuty |
Ustawienie w szeregu w siadzie skrzyżnym. |
1
1