SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KL. 2 NAUCZANIA ZINTEGROWANEGO

EDUKACJA POLONISTYCZNA, SPOŁ.- PRZYRODNICZA

Klasa: 2

Edukacja: polonistyczna, społ.-przyr.

Temat zajęć: Co powinieneś wiedzieć o warzywach?

Cele: U. potrafi:

Metody: słowna, problemowa, praktyczna, pokazowa

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna zróżnicowana,

Pomoce i środki dydaktyczne: karty pracy dla UU., plansza- budowa krzaka pomidora, wystawka- zestaw warzyw, rozsypanka zdaniowa, wiersz J. Brzechwy „Pomidor”, pomidor i ogórek dla każdego U.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

  1. N-l czyta wierz J. Brzechwy „Pomidor”

KARTA PRACY I

Jadalna część rośliny

Nazwa warzywa

korzeń

liście

owoc

łodyga

kwiat

pomidor

marchewka

ogórek

fasola

kapusta

groch

rzepa

kalafior

szparagi

cebula

  1. Rozmowa na temat „Jakie części wyróżniamy w budowie krzaka pomidora?”

  1. Rozmowa z UU. n.t. „Jaką rolę pełnią w roślinie?”:

  1. Powtórzenie zdobytych wiadomości :

KARTA PRACY II

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
Dorysuj brakującą część krzaka pomidora i napisz jego części.

0x08 graphic

0x08 graphic

0x08 graphic

KARTA PRACY III

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
Dorysuj brakującą część krzaka pomidora i napisz jego części.

0x08 graphic

0x08 graphic

  1. Wyodrębnienie części jadalnych warzyw.

  1. Samodzielne pisanie opisu wybranego warzywa pomidora lub ogórka

  1. Praca domowa:

I poziom- wymień potrawy , które mama przygotowuje z : marchewki, kapusty, buraków. Zapisz je w tabeli

II poziom- Uzupełnij zdania nazwami warzyw:

Moja mama do zupy pomidorowej dodaje:

Sałatkę jarzynową robi z:

2

Część

podziemna

Część

lub

Część

Część

nadziemna